SİNOP AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ YENİLENDİ
Sinop Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi(ADSM) fiziki ve teknolojik olarak baştan aşağı yenilenerek vatandaşların hizmetine sunuldu.

SİNOP AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ YENİLENDİ


Konuyla ilgili açıklama yapan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Alper Delier, “Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Tamer Sivrikaya, merkezde yapılması gerekli olan değişiklikleri Genel sekreterliğimize bildirdi. Biz de bunları değerlendirerek hızla yenileme çalışmalarını başlattık. Öncelikle, daha hijyenik ve temiz bir ortam oluşturmak adına, asma tavan ve ışıklandırma sisteminin yapılması, tüm merkezin antistatik ve antibakteriel yer döşemeleri ile kaplanması, merkezin boyanması ve mobilyaların da yenilenmesinin ardından, yeni yüzüyle hasta kabul birimimiz hizmet vermeye başlamıştır" dedi. 
  Sinop ADSM'de şu an aktif olarak çalışan 18 hekimin çalışma şartlarını daha da iyileştirmek amacıyla, eski olan 16 ünitenin tamamının yenilendiğini belirten Uzm. Dr. Alper Delier, "Her hekime bir odada son teknoloji ürünü yeni bir ünite ve bir diş klinik yardımcısıyla birlikte çalışma olanağı oluşturarak, hem hasta mahremiyeti sağlanmış hem de hastalarımıza sunulan hizmetin kalitesi çok daha iyi bir seviyeye çıkarılmıştır. Halen hizmet vermekte olan periapikal ve panaromik film sistemine de kısa süre içinde son teknolojik cihazların eklenmesiyle, hem hastalarımızın hem de hekimlerimizin tedavi işlemlerinden daha hızlı sonuç almaları sağlanacaktır. Pek çok insanın sorunu haline gelen bruksizm (diş sıkma ve gıcırdatma ) tedavisi için, aynı gün teslim edilmek üzere plak hazırlamak için gerekli teknik donanım da satın alınıp hizmete sunduk. Bütün bu yenilemelerin dışında, Sinop ADSM'de engelli hastalar için özel donanıma sahip diş klinik hizmeti verilirken, her hafta cuma günleri genel anestezi altında diş tedavileri de yapılmaktadır. Ayrıca yaşlı, yatalak ve engelli hastalar için haftada iki gün evde sağlık hizmeti verilmektedir. Okullarda yılda 2 kere flor uygulaması yapılırken, bu sene ilk defa olmak üzere, anaokullarında da yerel flor uygulaması yapılacağız. Mesai sonrası diş problemi olan hastalarımızın hizmet alabilmesi için, 17.00-24.00 saatleri arasında, acil klinik hizmeti de verilmektedir. Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimize entegre olarak çalışan Erfelek Devlet Hastanesi diş kliniğine yeni atanan diş hekimiyle birlikte, diş tedavi ve protez hizmeti devreye girmiştir. Merkezimizde, hastalarımızın aldığı hizmeti en üst seviyeye taşımak için yaptığımız yatırımların yanı sıra, hastane personelimizin de daha iyi hizmet verebilmesi için her ay düzenli eğitim toplantılarımız devam etmektedir. Mevcut olan bir protez uzmanımızın yanı sıra, yeni başlayan periodontoloji uzmanımızla hizmet alanımızı daha güçlü kıldığımızı da belirtmek isterim. Hastalarımızın, sıra beklemeden daha rahat hizmet almaları için devrede olan 182 hattını kullanarak veya şahsen başvurarak randevu almaları mümkün” diye konuştu.  


Tarih: 15.05.2015 11:40