Çocuk Acil Servisi İçin Açıklama !!!
Sinop’lu Uğur Demirtaş isimli vatandaşın süredir ‘Sinop’ta Çocuk Acil Servisi’ için başlattığı kampanya için yetkililerden basın açıklaması geldi.

Çocuk Acil Servisi İçin Açıklama !!!


Sinop’ta çocuk acil servisi için başlatılan kampanya için Sinop Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği bildiri yayınladı.

Yayınlanan bildiride ise şu ifadelere yer verildi;

‘Medyada Sinop Atatürk Devlet Hastanesine “Çocuk Acil Servisi” kurulması ile ilgili haberlerin yer alması üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur.

Sinop Atatürk Devlet Hastanemizde halen 3 Çocuk Hastalıkları uzmanı hizmet vermektedir. Acil durumlarda çocuk uzman hekim değerIendirmesi gerektiğinde çağrı yönlendirme sistemi kullanılarak hekimlerimiz gerekli müdahale ve tedaviyi yapmaktadır. Hastanemizde çocuk hastalar için acil serviste 2 yataklı çocuk müşahede odası bulunmaktadır. Aynı zamanda çocuk hastalarımızın da muayene edildiği 3 poliklinik odası  mevcuttur.Çocuk hastalarımızla ilgili mağduriyet yaşanmaması için gerekli tüm tedbirler alınmıştır. Bununla birlikte ilimizde çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı sayının artırılması için Bakanlığımız yetkilileri ile gerekli görüşmelerde bulunulmuştur. Kamuoyunun bilgisine sunulur ‘


Tarih: 16.12.2015 15:02