Reklam

Anneler Babalar Bu Haberi Mutlaka Okumalı !!!

Toplumda en en çok bilmemiz gereken ancak hemen hemen hiçbirimizin bilmediği ilk yardım söz konusu çocuklar olunca başka bir anlam kazanıyor.

Anneler Babalar Bu Haberi Mutlaka Okumalı !!!
13 Kasım 2015 - 23:37 - Güncelleme: 14 Kasım 2015 - 04:10
Reklam
Reklam

Ülkemizde maalesef ilk yardım konusunda bilgi sahibi olan insan sayısı çok az. İnternet çağında yaşamamıza rağmen hayati önem taşıyan ilk yardım konusunda hiçbir şey bilmememiz kötü sonuçlarıda beraberinde getirebilir.

Özellike bebek ve çocuklarda çok sık rastlanılan nefes borusu tıkanması esnasında ne yapacağımızı bilmemiz hayati öneme sahip. 

 

Sakin Olunmalı !!!

İnsanlar her ne kadar soğuk kanlı olsalarda söz konusu kendi çocukları olduğunda anlık refleksle telaşa kapılır. Kriz durumunda öncelikle sakin olmak ve ne yapmamız gerektiğini bilmemiz çok önemli.  İnsanların telaşlı olmasının en büyük nedeni ise ; ne yapacağını bilmiyor olmasıdır. Bu yüzden kriz anında derin nefesler alıp ilk olarak kendimizi sakinleştirmemiz çok önemli.

 Nefes Borusu Tıkandığında Neler yapılmalı ?

İşte hayati önem taşıyan bu sorunun  cevabı haberin videosunda saklı. Günlük hayatta en sık karşılaşılan nefes borusu tıkanıklığı genellikle çocukların yalnız kaldığı anlarda meydana geliyor. Evde kimsenin olmaması çocuğun merak iç güdüsünü harekete geçiriyor, unutulmamalıdır ki; çocukların elleri ve ayakları ağızlarıdır.

Nefes borusu tıkanıklığında ne yapmanız gerektiğini öğrenmek için Videoyu mutlaka ama mutlaka izleyiniz.

 


Reklam
Bu haber 1611 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.