1 Milyon Sinoplu'dan Nükleer Santrale 20 Kişi Karşı Çıktı !!!

Feshane de gerçekleştirilen Sinop Tanıtım Günlerinde Sinop’ta Yapılacak olan Nükleer Santral Eylemcilerinin sayısının az olması gözlerden kaçmadı.

1 Milyon Sinoplu'dan Nükleer Santrale 20 Kişi Karşı Çıktı !!!
15 Aralık 2014 - 20:19
Reklam
Reklam

Sinop tanıtım günlerinde yapılan Nükleer Santral karşıtı bir gurup eylemci Feshane kapısında eylem gerçekleştirdi. Küçükçekmece Sinoplular Derneği,  İstanbul Nükleer Karşıtı Platform ve Sinop Nükleer Karşıtı Platform üyesi bir grup, Sinop Tanıtım Günleri" etkinliğinin yapıldığı Feshane Kongre ve Kültür Merkezi'nde bir araya geldi.

"Ne Sinop’ta ne Akkuyu'da ne Türkiye'de ne de dünyada nükleer santral istemiyoruz", "Çernobil'in gölgesi üstümüzdeyken nükleer gölge etme başka ihsan istemez",   "Sinop Fukişima, Akkuyu Çernobil olmasın" pankartı açan grup, "Nükleere inat, yaşasın hayat", "Sinop Çernobil olmasın" sloganları attı.

 

Öte yandan yaklaşık 1 Milyon Sinoplu’nun bir araya geldiği Feshane’de Nükleer Santrali protesto edenlerin sayısının az olması bazı çevrelerce Sinopluların genel olarak Nükleer Santrele karşı olmadıklarını gösteriyor yorumunu beraberinde getirdi. Orada ki bir vatandaş CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Sinop’a geldiğinde Nükleer Santral ile ilgili hiçbir şey söylememişti, CHP Sinop Milletvekili Engin Altay ise Nükleer Santrale Karşı olmadığını açıkça söylediği halde bunlar ne yapıyor anlamış değilim dedi.

 

Reklam
Reklam
Bu haber 1553 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.