Artık onlara dolmuş ücretsiz

Sinop merkezde yaşayan 65 yaş üstü vatandaşların şehir içi dolmuşlardan ücretsiz olarak faydalanabilmesi için hayat geçirilen uygulamaya müracaat eden vatandaşlara kartları düzenlenen törenle dağıtıldı.

Artık onlara dolmuş ücretsiz
06 Aralık 2014 - 17:00
Reklam
Reklam

Sinop merkezde yaşayan 65 yaş üstü vatandaşların şehir içi dolmuşlardan ücretsiz olarak faydalanabilmesi için hayat geçirilen uygulamaya müracaat eden vatandaşlara kartları düzenlenen törenle dağıtıldı. 

Sinop Belediye Başkanlığı ile S.S. 6 No'lu Dolmuşçular Kooperatifi Başkanlığı işbirliğinde hayata geçirilen 65 yaş üstü vatandaşların şehir içi dolmuşlardan ücretsiz olarak faydalanabilecekleri uygulama için müracaat eden vatandaşlara kartları teslim edildi. 

Sinop Belediye Başkanlığı önünde düzenlenen törene Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, S.S. 6 No'lu Dolmuşçular Kooperatifi Başkanı Seyit Ali Çetin ve vatandaşlar katıldı. Belediye ve mücavir alanlar içinde yaşamını sürdüren 65 yaş ve üstü vatandaşların faydalanabileceği uygulamaya ilişkin bilgiler veren Belediye Başkanı Baki Ergül, uygulamanın Sinop’a hayırlı olmasını diledi. Bu uygulamanın hayata geçirilmesinde büyük katkısı olan S.S. 6 No'lu Dolmuşçular Kooperatifi Başkanı Seyit Ali Çetin’e teşekkür eden Başkan Ergül; “Biz mutlu bir kentiz, mutlu kentin de mutlu yaşlıları var, bu vatandaşlarımıza neler yapabiliriz düşüncesi ile gerçekten ihtiyacı olan yani ekonomisi iyi olmayan yaşlılarımıza en azından taşımacılık yönünden bir katkı sağlamak amacı ile dolmuşlarda ücretsiz ulaşım hizmetini vermek istedik. Burada S.S. 6 No'lu Dolmuşçular Kooperatifi Başkanı Seyit Ali beye ve bütün dolmuşçu arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Sinop’ta yaşlı vatandaşlarımızın oranı oldukça fazla. Onların bütçesinde ayda 30-50 TL gibi bir para aktarabilirsek içme suyu açısından ortalama bir evin gideri ortalama 50 lira civarındaysa, en azından su giderini karşılamış oluruz. Bu proje için yaklaşık olarak 700 başvuru gerçekleşti. Bu rakam çok büyük bir rakam, dengeyi tutturmamız lazım. 01 Ocak 2015 tarihine kadar bize müracaat eden 65 yaş üstündeki ağabeylerimiz, ablalarımız bizim misafirimiz, bu işten hepsi istifade edecekler” dedi. 

S.S. 6 No'lu Dolmuşçular Kooperatifi Başkanı Seyit Ali Çetin ise yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Başkanım bu konuda bizim yardımcı olmamızı istedi. Biz de ‘tabi ki’ dedik. Tabi biraz yaşlı nüfus fazla olunca müracaat sayısı da arttı. Bizlerin Sinop’un yaşlı vatandaşlarına hizmet etmek boynumuzun borcu, bunu yapmak zorundayız. Gerçekten ihtiyacı olan ağabeylerimizi, ablalarımızı ücretsiz taşımaktan gurur duyacağız” dedi.

Böyle bir hizmetin Sinop’a kazandırılmasında payları olduğu için gurur duyduklarını söyleyen S.S. 6 No'lu Dolmuşçular Kooperatifi Başkanı Seyit Ali Çetin; “Başkanım bizden bu konuda yardımcı olmamızı istedi. Bizde büyük bir mutlulukla kabul ettik. Başkanımızın da anlattığı gibi, şehrimizin güzel insanlarına hizmet etmek boynumuzun borcu. 2015 tarihi itibariyle gerçekten ihtiyacı olan vatandaşlarımızı ücretsiz olarak taşımaktan gurur duyacağız” diye konuştu. 

Yapılan konuşmaların ardından Belediye Başkanı Baki Ergül ve S.S. 6 No'lu Dolmuşçular Kooperatifi Başkanı Seyit Ali Çetin vatandaşlara kartlarını teslim etti.

Reklam
Reklam
Bu haber 1457 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.