BALKAN DERNEKLERİNDEN ANKARA ÇIKARTMASI

Sinop Mübadele ve Balkan Türkleri Derneği Başkanı Kenan Aral, derneğinin konfederasyonu tarafından düzenlenen Ankara ziyaretlerine katıldı.

BALKAN DERNEKLERİNDEN ANKARA ÇIKARTMASI
20 Kasım 2023 - 17:23

Gerçekleştirilen Ankara ziyaretlerine Türkiye geneleninde yaklaşık 400 dernek ve 10 federasyondan oluşan Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Başkanı Sabri Mutlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri (BRTK) ve Karadeniz Rumeli Dernekler Federasyonu (Kardef) Başkanı Salih Meriç ve Yönetim Kurulu Üyeleri de katıldı.

Heyet Ankara’da ilk olarak Cumhurbaşkanı Dış Politika ve Güvenlik Baş Danışmanı Akif Çağatay Kılıç, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Milletvekilleri ile görüştü.

Görüşmede Balkanlardaki gelişmelere dair görüş alışverişinde bulunularak Yunanistan, Bulgaristan, Makedonya Kosova, Moldova ve Gagavuz ya da yaşayan soydaşların çeşitli konuları ve sorunları ele alındı.

İlgili Konfederasyon ve Federasyon Başkanları Batı Trakya, Mübadele ve Türkiye Yunanistan ilişkileri ile ilgili çeşitli konuları görüştükten sonra konu ile ilgili dosyalar Akif Çağatay Kılıç’a teslim edildi.

Gerçekleştirilen heyetin ziyaretlerinde; Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu (BRTK) Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreter Yardımcısı, Sinop Mübadele ve Balkan Türkleri Derneği Başkanı Kenan Aral ziyaretlerin çok verimli ve faydalı olduğunu belirterek bu tür ziyaretlerin devam edeceğini ifade etti. Aral Mübadelenin 100. Yıl anısına Sinop Mübadele Derneği tarafından bastırılan anı hatıra posta pullarını hediye olarak taktim etti.


Bu haber 18989 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

<