Reklam

Bu Kartlar Yoğun Müracaattan Dolayı İptal !!!

Sinop Belediye Başkanlığı ve S.S. 6 No'lu Dolmuşçular Kooperatifi Başkanlığının işbirliği ile Sinop Belediye ve mücavir alanlar içinde yaşamını sürdüren 65 yaş ve üstü vatandaşların dolmuşlardan ücretsiz olarak yararlanmaları konusunda yaptırılan kimlik kartları geri toplanacak.

Bu Kartlar Yoğun Müracaattan Dolayı İptal !!!
16 Aralık 2014 - 09:06 - Güncelleme: 16 Aralık 2014 - 09:31
Reklam
Reklam

İstihbarat merkezimizin Sinop’ta dolmuşçular ile yaptığı araştırma ve görüşmelerde Sinop Belediye Başkanlığı ve S.S. 6 No'lu Dolmuşçular Kooperatifi Başkanlığının işbirliği ile Sinop Belediye ve mücavir alanlar içinde yaşamını sürdüren 65 yaş ve üstü vatandaşların dolmuşlardan ücretsiz olarak yararlanmaları konusunda yaptırılan kimlik kartları geri toplanacağı söyleniyor.

 

BAŞKAN SÖZ AZIMIZDAN ÇIKTI DEMİŞTİ

 

Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül kartların dağıtıldığı sırada şunları söylemişti; "Biz 100 - 200 civarında başvuru bekliyorduk. Bize gelen müracaatlar yaklaşık 700'ü buldu. Bu rakam Sinop için büyük bir rakam. Dengeyi tutturmamız lazım. Söz bizim ağzımızdan çıktı. 01 Ocak 2015 tarihine kadar bize müracaat eden 65 yaş ve üstü yaşlılarımız bundan istifade edecek. Bu tarihten sonra müracaat edenleri ekonomik durumuna göre belirleyeceğiz. Onun için kimse kusura bakmasın, gücenmesin. Sayı 150 - 200 civarında olsaydı sorun olmazdı. Biz yaşlılarımıza katkı sağlayalım istedik ama sayı bizim düşündüğümüzün çok üstünde oldu."

 

ŞİMDİ NE OLACAK?

Aldığımız istihbarata göre bu uygulamada 65 yaşı- 75' e çıkartılacağı ve gerçekten ihtiyaç sahiplerine verileceği bilgisine ulaşıldı. Ayrıca gerçekten ihtiyacı olan vatandaşların ise yaşına bakılmayacağı öğrenildi. 

 

Dağıtılan kartlar gerçekten iptal olacak mı? Yeni düzenleme nasıl olacak?

Vatandaş şimdi bu soruların cevabını bekliyor.

 

 

Reklam
Bu haber 1800 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.