Hayaller Tiyatrosundan Büyük Performans

Sinop hayaller Tiyatrosu Genel Yayın Yönetmeni Enes Cangül ve ekibi 11 - 14 Aralık 2014 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen Sinop tanıtım günlerinde canla başla çalışarak Sinop için büyük performans sergiledi

Hayaller Tiyatrosundan Büyük Performans
17 Aralık 2014 - 21:26 - Güncelleme: 17 Aralık 2014 - 21:51
Reklam
Reklam

11-14 Aralık tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen Sinop tanıtım günlerinde ilk olarak Beşiktaş meydanında düzenlenen hamsi şenliklerinde bir an bile durmaksızın gelen konukları Sinop'a özgü oyunlar oynayarak tanıttı. Daha sonra Taksimde düzenlenen ”Helesa” şenliklerinde çeşitli figürlerle gurubu yalnız bırakmadı. Galatasaray lisesinin önünde basın açıklaması yaptıktan sonra da meraklı gözlerle kendilerini seyreden insanlara Sinop yöresinin oyunlarını hep bir ağızdan söylediler.

Feshane de düzenlenen Sinop tanıtım günlerinde Hayaller Tiyatrosu Sinop için çalışmaya devam etti. Feshane'de düzenlenen "Sinop Tanıtım Günleri" kapsamında Burdur Sanat Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni İlker Görkem tarafından yazılan sahnelenen "HACİVAT & KARAGÖZ SİNOP'TA" adlı oyunu Meddah Hikayesi ( Çakal Yavrusu) ve Tuzsuz Deli Bekir & Oğlu büyük beğeni topladı.

Hayaller Tiyatrosu ense Cangül ünlü düşünür           “Diyogen” kılığına girmesi ise ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. Ayrıca Diyogen’in yanı sıra Sinop Tarihine ismini yazdırmış olan Emir Tayboğa, Seyid Bilal Hazretleri, Kral Mitridat ve Şerif bey figürleri ile Sinop tarihini anlatmakta büyük rol üstlendi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç “Diyogen” figürünü sergileyen Hayaller Tiyatrosu Genel Yayın Yönetmeni Enes Cangül ile bir süre sohbet etti.  Organizasyonun başından sonuna yorulmadan çalışan Hayaller Tiyatrosunun başarısı uzun süre dillerden düşmeyecek gibi görünüyor

Reklam
Reklam
Bu haber 1556 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.