ŞANLAN; "ÜZÜLEREK İZLEMEK ZORUNDA KALACAĞIZ"

İYİ Parti Sinop Eski İl Başkanı Yılmaz Şanlan; “Gençlerimizin gruplar halinde din değiştirdiklerini üzülerek izlemek zorunda kalacağız” dedi.

ŞANLAN; "ÜZÜLEREK İZLEMEK ZORUNDA KALACAĞIZ"
10 Mayıs 2024 - 11:08 - Güncelleme: 15 Mayıs 2024 - 13:26

İYİ Parti Sinop Eski İl Başkanı Yılmaz Şanlan , sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Sinop Müftülüğü ve Sinop İl Müftülüğüne seslendi. Şanlan ,paylaşımında şunları söyledi. “Gelişim çağındaki çocuklarımız, ahlaki, ilmi ve dini konularda aileden, okullardan ve sosyal hayattan aldıkları öğretiler ile karakterlerini, kimliklerini ve eğitimlerini şekillendirmektedir. Doğru ahlaki değerler ile yoğrulduklarında ahlaklı, doğru eğitim öğretimle işlendiklerinde bilinçli, araştıran sorgulayan ve yorumlayabilen bireylere dönüşür. Doğru dini eğitim aldıklarında, hak hukuk bilen, Allah'ına kul, Peygamberine de Ümmet olan iyi birer dindar olurlar.

Gelelim meseleye; Bütün dünyada ve İslam beldelerinde olduğu gibi ilimizde de dini misyonerlik faaliyetleri hızla devam etmektedir. Fazla detaylara girmeden İlimizde ki durum hakkında hemşehrilerimizi ve yetkili kurumları uyarmayı mecbur hissettiğim için ve tarihe not düşmek adına bu satırları yazıyorum. Dini Misyonerlik faaliyetlerinin Ortaokul seviyesinde ki çocuklarımıza kadar nüfus ettiğini görmekte ve bilmekteyiz. Çocuklarımıza cazip gelecek propaganda şekilleri ile onların temiz duygularına sızmakta ve etkileri altına almaktadırlar. Başta Sinop müftülüğü ve Milli Eğitim İl Müdürlüğü olmak üzere sorumlu kurum ve kişilere sesleniyorum.

Bu konudaki boşluğu doğru bir şekilde ve iş işten geçmiş olmadan dolduramazsak ortaokul seviyesinde ki çocuklarımızdan başlayarak gençlerimizin gruplar halinde din değiştirdiklerini üzülerek izlemek zorunda kalacağız”

Bu haber 7232 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

<