Feshane'de Ayancık Rüzgarı Esti

Feshane Sinop Günleri etkinliklerinde Ayancık Kaymakamlığı ve Ayancık Belediyesinin hazırladığı stant büyük ilgi gördü.

Feshane'de Ayancık Rüzgarı Esti
16 Aralık 2014 - 22:16
Reklam
Reklam

Sinop'un il dışında tanıtılmasına katkı sunmak için düzenlenen her etkinliğe katılan Ayancık Kaymakamlığı ve Ayancık Belediyesi, bu kapsamda İstanbul Feshane'de düzenlenen Feshane Sinop Günlerine katılarak stand açtı. Ziyaretçilerin büyük ilgi odağı olan Ayancık standında Ayancık yöresel lezzetleri,şehrin tanıtımını içeren gezi rehberi, şehrin eski ve yeni resimlerinden oluşan turizm kitabı ile şehrin internet üzerinden gezilebilen sanal tur projesi ziyaretçilere sunuldu. Ziyaretçilerin büyük beğenisini kazanan standda bulunan görevli kişiler tarafından özverili bir şekilde güler yüz eksik olmadan gelen misafirlere yöresel lezzetlerimiz ikram edildi. İlçe Kaymakamı Suat Yıldız ve Belediye Başkanı Ayhan Ergün gelen misafirlerle tek tek ilgilendi.

 

 

Sinop Tanıtım Günleri açılışına, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı AK Parti Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy, , Sinop Valisi Yavuz Selim Köşger, CHP Grup Başkan Vekili ve Sinop Milletvekili Engin Altay, AK Parti Rize Milletvekili Hayati Yazıcı, Sinop Belediye Başkanı Baki Ergün,  İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve İstanbulilçe Belediye Başkanları, Ayancık Kaymakamı Suat Yıldız, Sinop ilçe Belediye Başkanları, Sinoplu Dernek Başkanları,  Sinoplu iş adamları, Ayancıklı Milli Futbolcu Hakan Ünsal, Galatasarayın ve Milli takım futbolcusu Veysel Sarı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Sinop'un geliştiğini ve kalkındığını ifade ederek, "Umuyorum ki artık göçe ihtiyaç kalmadan herkesin iş ve AŞ sahibi olabildiği, toprağına bağlı insanların mutlu ve huzurlu oldukları bir Sinop'u düşünebiliriz" dedi.

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş Ayancık standında

 

11-14 Aralık tarihleri arasında İstanbul Feshanede düzenlenen Sinop Tanıtım Günleri, havanın yağışlı olmasına rağmen dolup taşdı. Binlerce insanın ziyaret ettiği tanıtım günlerinde Ayancık standı büyük ilgi gördü. Ayancık Standını ziyaret eden önemli şahsiyetlerin başında Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Kadir Topbaş geliyor.  Standı ziyaret eden Sayın Dr Kadir Topbaş ile bir süre sohbet edildikten sonra yöresel lezzetlerimizden ikram edildi. Ardından İlçe Kaymakamı Suat Yıldız ve Belediye Başkanı Ayhan Ergün tarafından Sayın Kadir Topbaş'a hediye takdim edildi. 

Reklam
Reklam
Bu haber 1438 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.