Vali Köşger Afiyet Olsun dedi ve Kürsüden Ayrıldı

Türk Kızılay’ının 100. yıl etkinlikleri kapsamında düzenlenen gecede Sinop Valisi Yavuz Selim Köşger davetlileri bekletmemek için kürsüden afiyet olsun dedi ve ayrıldı.

Vali Köşger Afiyet Olsun dedi ve Kürsüden Ayrıldı
17 Aralık 2014 - 08:18 - Güncelleme: 17 Aralık 2014 - 22:13
Reklam
Reklam

Türk Kızılay’ının 100. Yıl kuruluş yıl dönümü kutlamaları kapsamında Sinop Ahmet Muhip Dıranaz Uygulama otelinde gerçekleşen etkinliğe;  Sinop’a misafir olarak gelen Türk Kızılayı Genel Başkan Yardımcısı Nihat Adıgüzel , Türk Kızılayı Genel Sekreter yardımcısı Kemal Akar ve Teftiş Kurulu Başkanı Özkan Kalemci’nin yanı sıra Sinop Valisi Yavuz Selim Köşger, Garnizon Komutanı J. Albay Şefaattin Serten,  Belediye Başkanı Baki Ergül, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bircan, İl Emniyet Müdürü Vekili Yüksel Ateşoğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Orhan Alpay, İl genel Meclis Başkanı Şükrü Gündoğdu ve davetliler katıldı.  Açılış konuşmasını gerçekleştiren Türk Kızlayı Sinop Şubesi Başkanı Mustafa  Korucuoğlu şunları söyledi; Türk Kızlayı 11 Haziran 1968  yılında kurulmuş olup, bu yıl 146. yılını kutlamış olduk. Türk Kızılayı Ülkemizin en yaygın, en etkin ve en güçlü organizasyon yapısına sahip sivil toplum kuruluşudur dedi. 

 

ADIGÜZEL; TÜRK İNSANI KIZILAYCI DOĞAR

 

Daha sonra kürsüde konuşan Türk Kızılayı Genel Başkan Yardımcısı Nihat Adıgüzel Türk insanının Kızılaycı doğduğunu dile getirdi. Adıgüzel konuşmasında şu ifadelere yer verdi; Değerli misafirler bu toplantı Türk Kızılay’ının bölgesel toplantılarından biri olarak düzenlenmiştir.  Kızılay 146 yaşında, Kızılay 1.5 asırdır Milletimizin merhamet eli olarak Ülkemizde ve Dünyada ihtiyaç sahibi insanların hizmetinde. Aslında Türk insanı kültürü, inançları gereği Kızılaycı olarak doğar, çünkü Kızılay iş ve işlevleri bakımından, yürüttüğü faaliyetleri bakımından tamamen kültürümüzle, inançlarımızla özellikle dinimiz ile tam tamamına örtüşen bir hizmettir ifadelerine yer verdi.

 

VALİ KÖŞGER AFİYET OLSUN DEDİ VE KÜRSÜDEN AYRILDI

 

Kızılay gecesinde konuşan Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül konuşmasının başında çok acıktığını ve konuşmasının kısa olacağını dile getirdi. Ergül yaptığı konuşmada şunları söyledi; Sinop Kızılayı gerçekten iyi bir noktadadır diye düşünüyorum, ama buna gönül vermiş olan değerli Sinopluların Valisinden Belediye Başkanından  veya tüm birim amirleri Sinop Kızılayı dendiğinde el ele gönül gönülle bu görevi en üst seviyede yapmak için  birlikte hareket etmektedirler. Ergülden sonra kürsüye çıkan Sinop Valisi Yavuz Selim Köşger  şu ifadelere yer verdi; Belediye Başkanımız kendisinin ve misafirlerin çok acıktığını ifade etti, hakikatten yemek konuşmalarının çok kısa olması makbul dür. En kısacası da “afiyet olsun” deyip bitirmektir.  Başkanım alkışladığına göre afiyet olsun diyerek bitireyim o zaman diyerek kürsüden ayrıldı.  Vali Köşger’in bu hareketine misafirler alkışlayarak karşılık verdi. Gecenin sonunda Türk Kızılayına hizmet veren ve kan bağışında dereceye girenlere madalyaları verildi.

Reklam
Reklam
Bu haber 1293 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.