Şükrü Zeki Demirel

Şükrü Zeki Demirel

ŞEYTANIN GÖR DEDİĞİ
sukruzekidemirel@gmail.com

" Bİ 'ŞEY YAPMALI " VE "18 DAKİKA ! "

18 Ağustos 2022 - 10:1213 AĞUSTOS CUMARTESİ günü SİNOP için farklı bir gündü. 
Sinop Devrimci Dayanışma Grubunun düzenlemiş olduğu "Bİ'ŞEY YAPMALI " konulu söyleşi ve imza günü çok güzel bir katılım ile gerçekleştirildi. 
Sinop Belediye Başkanlığımızca tahsis  edilen Sabahattin Ali Kültür Merkezinde gerçekleştirilen söyleşi için emeği geçen tüm arkadaşlarımı kutluyorum. Hepsinin emeklerine, yüreklerine sağlık. 
Tabii ki bir teşekkür de Sinop Belediye Başkanımız Sayın Barış Ayhan' a. Kültür merkezini tahsis ettiği için.
Sinop'ta ciddi bir tabana sahip olan Sinop Devrimci Dayanışma grubu her yıl yaptığı benzer etkinliklerini bu yıl farklı bir formatta gerçekleştirdi.
TELE 1'den Sayın Merdan Yanardağ ve SOL PARTİ Başkanlar Kurulu Üyesi Sayın Alper Taş'ın konuşmacı olarak katıldığı söyleşiyi Prof.Dr. Aziz Konukman moderetör olarak yönetti. 
Yaz günü olmasına rağmen ve söyleşiyi DENİZ 'e tercih edenler tarafından gerçekten çok ciddi bir katılım ile salon dolduruldu.
Sayın Merdan Yanardağ söyleşi öncesi son kitabı "İÇTİHAD KAPISI" nı imzaladı.
Oldukça ilgi ile izlenen söyleşi, soru-cevap ile devam etti ve ödül töreniyle sona erdi.
Türkiye ve dünya gündemini değerlendiren konuşmacılar izleyenlerden bol bol alkış aldılar.
Ancak, konuşmacıların güzel sunumları kadar önemli olan bir başka olay, 15 Ağustos Pazartesi günü Sayın Merdan Yanardağ 'ın TELE 1 Televizyonunda "18 DAKİKA " programında Sinop ve etkinliğe katılanlar ile etkinliği düzenleyenler için yaptığı övgü dolu sözleri idi. Tüm ülke bir kez daha Sinop'u ve Sinopluları tanımış oldular.
Sevgili Merdan Yanardağ ve Sevgili Alper Taş 'a katılım ve söyleşileri için çok teşekkür ederim Sinop adına. Bir de sevgili hocamız Prof.Dr. Aziz Konukman'a kocaman bir teşekkür borcumuz var. Her etkinlikte, her eylemde, her başımız sıkıştığında yanımızda olması ve mükemmel sunum ve yönetimi için teşekkürler hocam. Yüreğine ve emeğine sağlık. 
Güzel bir günün sonunda söyleşiye katılanların memnuniyeti ve yüzlerindeki mutluluk ve UMUT ifadeleri ise sanırım tüm emeği geçenleri ayrıca mutlu etmiştir. 
Ve etkinliğin içinde kendisine sunulan bir talebe Sayın Merdan Yanardağ 'ın içtenlikle verdiği "ciddi olarak düşüneceğim " cevabı idi. Sinop 15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cengiz Demirel SİNOP adına bir talebini iletti Merdan hocaya. Talep, TELE 1 'in Sinop'ta bir temsilciliğinin olması idi. TELE 'den hiçbir şey istemeden, telif hakkı, ücret, ekonomik katkı vb hiçbir talepleri olmadığını, sadece Sinop'un TELE 1'e ihtiyacı olduğu, alt yapılarının da hazır olduğunu belirtmesiydi. Bu talep Sayın Merdan Yanardağ tarafından ciddi olarak kabul gördü ve arkadaşları ile görüşüp kararlarını en kısa sürede bildireceğini söyledi. Dilerim talebimiz gerçekleşir.
Son olarak Sinop Devrimci Dayanışma Grubuna ve il dışından gelen grup yoldaşlarımıza teşekkür eder, seneye yeni bir etkinlikte, genel seçimler sonrası daha özgür ortamlarda buluşmayı dilerim.
NE DEMİŞTİK ?
" Bİ 'ŞEY YAPMALI ! "

" KURTULUŞ YOK TEK BAŞINA, YA HEP BERABER, YA HİÇ BİRİMİZ ! "

Bu yazı 363 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum